293D107X9020D2TE3
| Manufacturer: | Vishay / Sprague |
In Stock 35488 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 293D107X9020D2TE3 | ||
| Product Category: | Tantalum Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP TANT 100UF 10% 20V 2917 | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±10%
- Capacitance
- 100µF
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Voltage - Rated
- 20V
- Lifetime @ Temp.
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.122" (3.10mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Manufacturer Size Code
- D
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 600mOhm