SIHF22N60S-E3
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SIHF22N60S-E3
Manufacturer: Vishay / Siliconix In Stock 0 pcs
Datasheet: SIHF22N60S-E3
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MOSFET N-CH 600V 22A TO220FP Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
FET Type
N-Channel
Packaging
Tube
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 11A, 10V
Power Dissipation (Max)
250W (Tc)
Supplier Device Package
TO-220 Full Pack
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
110nC @ 10V
Drain to Source Voltage (Vdss)
600V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2810pF @ 25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
22A (Tc)