RSSD25168A10R0JB06
| Manufacturer: | Vishay / Sfernice |
In Stock 9 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | RSSD25168A10R0JB06 | ||
| Product Category: | Adjustable Power Resistor | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RESISTOR 10 OHM 200W 5% WW | $51.32 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Length
- 6.614" (168.00mm)
- Series
- RSSD
- Diameter
- 1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±5%
- Resistance
- 10 Ohms
- Part Status
- Active
- Termination
- Solder Lug
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Power (Watts)
- 200W