D2TO035C22R00FTE3
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
D2TO035C22R00FTE3
Manufacturer: Vishay / Sfernice In Stock 199 pcs
Datasheet: D2TO035C22R00FTE3
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES SMD 22 OHM 1% 35W TO263 $12.19
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
D2TO35
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging
Tube
Tolerance
±1%
Resistance
22 Ohms
Composition
Thick Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
35W
Package / Case
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Size / Dimension
0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
TO-263 (D²Pak)
Temperature Coefficient
±150ppm/°C