CHPHT0805K4643FGT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CHPHT0805K4643FGT
Manufacturer: Vishay / Sfernice In Stock 0 pcs
Datasheet: CHPHT0805K4643FGT
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES SMD 464K OHM 1% 0.02W 0805 $4.66
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
CHPHT
Features
Moisture Resistant
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Resistance
464 kOhms
Composition
Thick Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.02W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 230°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±100ppm/°C