SMPC26AN-M3/H
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SMPC26AN-M3/H
Manufacturer: Vishay / Semiconductor - Diodes Division In Stock 6000 pcs
Datasheet: SMPC26AN-M3/H
Product Category: TVS - Diodes Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TVS DIODE 26V 42.1V TO277A Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Zener
Series
TransZorb®
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Supplier Device Package
TO-277A (SMPC)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35.6A