SMBJ28A-E3/5B
| Manufacturer: | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
In Stock 3190 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SMBJ28A-E3/5B | ||
| Product Category: | TVS - Diodes | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | TVS DIODE 28V 45.5V DO214AA | Inquiry | |
- Series
- TransZorb®
- Power - Peak Pulse
- 600W
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMBJ)
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 45.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 28V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 13.2A