BZX84C51-E3-08
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZX84C51-E3-08
Manufacturer: Vishay / Semiconductor - Diodes Division In Stock 14750 pcs
Datasheet: BZX84C51-E3-08
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 51V 300MW SOT23-3 Inquiry
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Power - Max
300mW
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt)
180 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
51V
Current - Reverse Leakage @ Vr
50nA @ 35.7V