BZX84C47-E3-08
| Manufacturer: | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
In Stock 14730 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | BZX84C47-E3-08 | ||
| Product Category: | Diodes - Zener - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ZENER 47V 300MW SOT23-3 | $0.23 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- Automotive, AEC-Q101
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±5%
- Part Status
- Active
- Power - Max
- 300mW
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Impedance (Max) (Zzt)
- 170 Ohms
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Supplier Device Package
- SOT-23-3
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 47V
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50nA @ 32.9V