BZX84C15-G3-08
| Manufacturer: | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
In Stock 14225 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | BZX84C15-G3-08 | ||
| Product Category: | Diodes - Zener - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ZENER 15V 300MW SOT23-3 | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 300mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 30 Ohms
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Supplier Device Package
- SOT-23-3
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 15V
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50nA @ 10.5V