BZX84B9V1-E3-08
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZX84B9V1-E3-08
Manufacturer: Vishay / Semiconductor - Diodes Division In Stock 23412 pcs
Datasheet: BZX84B9V1-E3-08
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3 $0.24
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±2%
Power - Max
300mW
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
9.1V
Current - Reverse Leakage @ Vr
500nA @ 6V