BZX84B22-E3-08
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZX84B22-E3-08
Manufacturer: Vishay / Semiconductor - Diodes Division In Stock 10250 pcs
Datasheet: BZX84B22-E3-08
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3 $0.24
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Automotive, AEC-Q101
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±2%
Part Status
Active
Power - Max
300mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
22V
Current - Reverse Leakage @ Vr
50nA @ 15.4V