BZT52C18-E3-08
| Manufacturer: | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
In Stock 13790 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | BZT52C18-E3-08 | ||
| Product Category: | Diodes - Zener - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ZENER 18V 410MW SOD123 | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 410mW
- Package / Case
- SOD-123
- Impedance (Max) (Zzt)
- 18 Ohms
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Supplier Device Package
- SOD-123
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 18V
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100nA @ 14V