WSL2512R0190FEA
| Manufacturer: | Vishay / Dale |
In Stock 2000 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | WSL2512R0190FEA | ||
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES 0.019 OHM 1% 1W 2512 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- WSL
- Ratings
- AEC-Q200
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±1%
- Resistance
- 19 mOhms
- Composition
- Metal Element
- Part Status
- Active
- Power (Watts)
- 1W
- Package / Case
- 2512 (6432 Metric)
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.89mm)
- Operating Temperature
- -65°C ~ 170°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Temperature Coefficient
- ±75ppm/°C