RER55F3240RC02
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RER55F3240RC02
Manufacturer: Vishay / Dale In Stock 0 pcs
Datasheet: RER55F3240RC02
Product Category: Chassis Mount Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES CHAS MNT 324 OHM 1% 30W $58.24
Tolerance
±1%
Resistance
324 Ohms
Failure Rate
R (0.01%)
Power (Watts)
30W
Size / Dimension
1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height - Seated (Max)
0.625" (15.87mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Temperature Coefficient
±20ppm/°C