ISC1210EB33NM
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ISC1210EB33NM
Manufacturer: Vishay / Dale In Stock 0 pcs
Datasheet: ISC1210EB33NM
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 33NH 585MA 180 MOHM $0.76
Q @ Freq
45 @ 50MHz
Tolerance
±20%
Inductance
33nH
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
DC Resistance (DCR)
180mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
585mA
Height - Seated (Max)
0.095" (2.41mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant
1GHz
Inductance Frequency - Test
50MHz