IHLP5050EZER8R2M5A
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IHLP5050EZER8R2M5A
Manufacturer: Vishay / Dale In Stock 50 pcs
Datasheet: IHLP5050EZER8R2M5A
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IHLP-5050EZ-5A 8.2 20% ER E3 Inquiry
Series
IHLP-5050EZ-5A
Ratings
AEC-Q200
Features
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Inductance
8.2µH
Size / Dimension
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
DC Resistance (DCR)
16.6mOhm Max
Current - Saturation
9.83A
Current Rating (Amps)
12.85A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
11.4MHz
Inductance Frequency - Test
100kHz