IHLP4040DZER4R7M51
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IHLP4040DZER4R7M51
Manufacturer: Vishay / Dale In Stock 0 pcs
Datasheet: IHLP4040DZER4R7M51
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 4.7UH 9.8A 15.32 MOHM $0.77
Series
IHLP-4040DZ-51
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Inductance
4.7µH
Size / Dimension
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
DC Resistance (DCR)
15.32mOhm Max
Current - Saturation
9.2A
Current Rating (Amps)
9.8A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
4040
Frequency - Self Resonant
20.1MHz
Inductance Frequency - Test
100kHz