IHLP3232DZER3R3M5A
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IHLP3232DZER3R3M5A
Manufacturer: Vishay / Dale In Stock 0 pcs
Datasheet: IHLP3232DZER3R3M5A
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 3.3UH 11.3A 16.48 MOHM $0.81
Series
IHLP-3232DZ-5A
Ratings
AEC-Q200
Q @ Freq
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Inductance
3.3µH
Size / Dimension
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
DC Resistance (DCR)
16.48mOhm Max
Current - Saturation
11.8A
Current Rating (Amps)
11.3A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
23MHz
Inductance Frequency - Test
100kHz