IHLP2525EZER5R6M01
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IHLP2525EZER5R6M01
Manufacturer: Vishay / Dale In Stock 656 pcs
Datasheet: IHLP2525EZER5R6M01
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 5.6UH 6A 34.4 MOHM SMD Inquiry
Series
IHLP-2525EZ-01
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Inductance
5.6µH
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
DC Resistance (DCR)
34.4mOhm Max
Current - Saturation
7A
Current Rating (Amps)
6A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100kHz