IHLP2525EZER1R5M01
| Manufacturer: | Vishay / Dale |
In Stock 497 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | IHLP2525EZER1R5M01 | ||
| Product Category: | Fixed Inductors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | FIXED IND 1.5UH 12A 9 MOHM SMD | Inquiry | |
- Series
- IHLP-2525EZ-01
- Tolerance
- ±20%
- Inductance
- 1.5µH
- Size / Dimension
- 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
- DC Resistance (DCR)
- 9mOhm Max
- Current - Saturation
- 12A
- Current Rating (Amps)
- 12A
- Height - Seated (Max)
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100kHz