IHLP2525CZER1R0M01
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IHLP2525CZER1R0M01
Manufacturer: Vishay / Dale In Stock 39250 pcs
Datasheet: IHLP2525CZER1R0M01
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD Inquiry
Type
Molded
Series
IHLP-2525CZ-01
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Inductance
1µH
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Current - Saturation
22A
Current Rating (Amps)
11A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100kHz