IHLP2525CZER150M8A
| Manufacturer: | Vishay / Dale |
In Stock 9248 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | IHLP2525CZER150M8A | ||
| Product Category: | Fixed Inductors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | FIXED IND 15UH 2.9A 127 MOHM SMD | Inquiry | |
- Series
- IHLP-2525CZ-8A
- Ratings
- AEC-Q200
- Tolerance
- ±20%
- Inductance
- 15µH
- Size / Dimension
- 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
- DC Resistance (DCR)
- 127mOhm Max
- Current - Saturation
- 2.8A
- Current Rating (Amps)
- 2.9A
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 180°C
- Supplier Device Package
- Frequency - Self Resonant
- 11MHz
- Inductance Frequency - Test
- 100kHz