IHLP2020BZET5R6M01
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IHLP2020BZET5R6M01
Manufacturer: Vishay / Dale In Stock 2990 pcs
Datasheet: IHLP2020BZET5R6M01
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 5.6UH 2.5A 122MOHM SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Molded
Series
IHLP-2020BZ-01
Ratings
Features
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Tolerance
±20%
Inductance
5.6µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
DC Resistance (DCR)
122mOhm Max
Current - Saturation
4.5A
Current Rating (Amps)
2.5A
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
24MHz
Inductance Frequency - Test
100kHz