IHLP1616BZERR10M0H
| Manufacturer: | Vishay / Dale |
In Stock 3035 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | IHLP1616BZERR10M0H | ||
| Product Category: | Fixed Inductors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IHLP-1616BZ-0H .1 20% ER E3 | Inquiry | |
- Series
- IHLP-1616BZ-0H
- Ratings
- Features
- Q @ Freq
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±20%
- Inductance
- 100nH
- Package / Case
- Nonstandard, 2 Lead
- Material - Core
- Ferrite
- Size / Dimension
- 0.160" L x 0.160" W (4.06mm x 4.06mm)
- DC Resistance (DCR)
- 5.9mOhm Max
- Current - Saturation
- 36A
- Current Rating (Amps)
- 14A
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Supplier Device Package
- Frequency - Self Resonant
- 485MHz
- Inductance Frequency - Test
- 100kHz