IHLM2525CZER1R0M06
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IHLM2525CZER1R0M06
Manufacturer: Vishay / Dale In Stock 0 pcs
Datasheet: IHLM2525CZER1R0M06
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 1UH 11A 8.44 MOHM SMD $0.77
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Series
IHLM-2525CZ-06
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Shielded
Tolerance
±20%
Inductance
1µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
DC Resistance (DCR)
8.44mOhm
Current - Saturation
22A
Current Rating (Amps)
11A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz