NTCLG100E2104JT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
NTCLG100E2104JT
Manufacturer: Vishay BC Components In Stock 25768 pcs
Datasheet: NTCLG100E2104JT
Product Category: Temperature Sensors - NTC Thermistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
B0/50
B25/50
B25/75
3977K
Series
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Active
Power - Max
100mW
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
DO-204AH, DO-35, Axial
B Value Tolerance
±1.3%
Length - Lead Wire
1.00" (25.40mm)
Resistance Tolerance
±5%
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Resistance in Ohms @ 25°C