NTCLE203E3502JB0
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
NTCLE203E3502JB0
Manufacturer: Vishay BC Components In Stock 3643 pcs
Datasheet: NTCLE203E3502JB0
Product Category: Temperature Sensors - NTC Thermistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3977K BEAD $0.86
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
B0/50
B25/50
B25/75
3977K
Series
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Power - Max
100mW
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Bead
B Value Tolerance
±0.75%
Length - Lead Wire
1.58" (40.00mm)
Resistance Tolerance
±5%
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Resistance in Ohms @ 25°C