WSU180-2000-13
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
WSU180-2000-13
Manufacturer: Triad Magnetics In Stock 68 pcs
Datasheet: WSU180-2000-13
Cord Length
60" (1.52m)
Polarization
Positive Center
Power (Watts)
36W
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size / Dimension
3.31" L x 2.09" W x 1.22" H (84.0mm x 53.0mm x 31.0mm)
Voltage - Output
18V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max)
2A
No Load Power Consumption
100mW (Max)