WSU135-1770-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
WSU135-1770-R
Manufacturer: Triad Magnetics In Stock 57 pcs
Datasheet: WSU135-1770-R
Product Category: AC DC Desktop, Wall Adapters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 24W $16.16
Cord Length
60" (1.52m)
Polarization
Negative Center
Power (Watts)
24W
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size / Dimension
3.03" L x 1.89" W x 1.22" H (77.0mm x 48.0mm x 31.0mm)
Voltage - Output
13.5V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max)
1.77A
No Load Power Consumption
100mW (Max)