WSU135-0880-R13
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
WSU135-0880-R13
Manufacturer: Triad Magnetics In Stock 148 pcs
Datasheet: WSU135-0880-R13
Product Category: AC DC Desktop, Wall Adapters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Form
Wall Mount (Class II)
Series
WSU
Weight
Approvals
cETLus
Efficiency
Level VI
Input Type
Fixed Blade
Cord Length
60" (1.52m)
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Polarization
Negative Center
Power (Watts)
12W
Input Connector
NEMA 1-15P
Region Utilized
North America
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size / Dimension
2.80" L x 1.69" W x 1.18" H (71.0mm x 42.8mm x 30.0mm)
Voltage - Output
13.5V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max)
880mA
No Load Power Consumption
100mW (Max)