AX97-40221
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AX97-40221
Manufacturer: Triad Magnetics In Stock 0 pcs
Datasheet: AX97-40221
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 220UH 1.3A 330 MOHM $1.36
Q @ Freq
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Inductance
220µH
Size / Dimension
0.634" L x 0.622" W (16.10mm x 15.80mm)
DC Resistance (DCR)
330mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
1.3A
Height - Seated (Max)
0.284" (7.21mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100kHz