AX97-30151
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AX97-30151
Manufacturer: Triad Magnetics In Stock 0 pcs
Datasheet: AX97-30151
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 150UH 1.2A 440 MOHM $1.04
Q @ Freq
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Inductance
150µH
Size / Dimension
0.530" L x 0.370" W (13.46mm x 9.40mm)
DC Resistance (DCR)
440mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
1.2A
Height - Seated (Max)
0.232" (5.90mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100kHz