AX97-20470
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AX97-20470
Manufacturer: Triad Magnetics In Stock 0 pcs
Datasheet: AX97-20470
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 47UH 800MA 310 MOHM $0.8
Q @ Freq
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Inductance
47µH
Size / Dimension
0.530" L x 0.370" W (13.46mm x 9.40mm)
DC Resistance (DCR)
310mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
800mA
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100kHz