AX104R-680
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AX104R-680
Manufacturer: Triad Magnetics In Stock 0 pcs
Datasheet: AX104R-680
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 68UH 1.5A 213 MOHM SMD $0.48
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
AX104R
Ratings
Features
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Tolerance
±30%
Inductance
68µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm)
DC Resistance (DCR)
213mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
1.5A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
SMD
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz