SSM6N15AFE,LM
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SSM6N15AFE,LM
Manufacturer: Toshiba Semiconductor and Storage In Stock 0 pcs
Datasheet: SSM6N15AFE,LM
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MOSFET 2N-CH 30V 0.1A ES6 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
FET Type
2 N-Channel (Dual)
Packaging
Digi-Reel®
FET Feature
Logic Level Gate
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Power - Max
150mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Base Part Number
SSM6N15
Vgs(th) (Max) @ Id
1.5V @ 100µA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4Ohm @ 10mA, 4V
Supplier Device Package
ES6 (1.6x1.6)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
7.8pF @ 3V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
100mA