LED100W-222-C0450-D
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LED100W-222-C0450-D
Manufacturer: Thomas Research Products In Stock 0 pcs
Datasheet: LED100W-222-C0450-D
Product Category: LED Drivers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: LED DRIVR CC AC/DC 74-222V 450MA Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Constant Current
Series
LED-100W
Weight
Dimming
Analog
Ratings
IP66
Features
OCP, OVP, SCP
Topology
AC DC Converter
Approvals
CE, CSA, cULus, EN
Efficiency
92%
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
100W
Size / Dimension
6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Voltage - Output
74 ~ 222V
Number of Outputs
1
Termination Style
Wire Leads
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Input (Min)
90VAC
Current - Output (Max)
450mA