UA78M33CDCYG3
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
UA78M33CDCYG3
Manufacturer: NA In Stock 1978 pcs
Datasheet: UA78M33CDCYG3
Product Category: PMIC - Voltage Regulators - Linear Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC REG LIN 3.3V 500MA SOT223-4 $0.58
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
PSRR
80dB (120Hz)
Series
Packaging
Tube
Output Type
Fixed
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-261-4, TO-261AA
Base Part Number
UA78M33
Control Features
Current - Output
500mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Number of Regulators
1
Output Configuration
Positive
Operating Temperature
0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
25V
Voltage Dropout (Max)
2V @ 350mA
Voltage - Output (Max)
Supplier Device Package
SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V