TPS71825-12DRVT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
TPS71825-12DRVT
Manufacturer: NA In Stock 1326 pcs
Datasheet: TPS71825-12DRVT
Product Category: PMIC - Voltage Regulators - Linear Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC REG LIN 2.5V/1.2V 200MA 6SON Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
PSRR
63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Part Status
Active
Package / Case
6-WDFN Exposed Pad
Base Part Number
TPS71825
Control Features
Enable
Current - Output
200mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Number of Regulators
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage Dropout (Max)
Current - Supply (Max)
250µA
Voltage - Output (Max)
Supplier Device Package
6-SON (2x2)
Current - Quiescent (Iq)
160µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V, 1.2V