TPS709135DBVR
| Manufacturer: | NA |
In Stock 2352 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | TPS709135DBVR | ||
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC REG LIN 1.35V 150MA SOT23-5 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- PSRR
- 80dB ~ 52dB (10Hz ~ 1kHz)
- Output Type
- Fixed
- Package / Case
- SC-74A, SOT-753
- Control Features
- Enable
- Current - Output
- 150mA
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO)
- Number of Regulators
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Voltage - Input (Max)
- 30V
- Voltage Dropout (Max)
- Current - Supply (Max)
- 350µA
- Voltage - Output (Max)
- Supplier Device Package
- SOT-23-5
- Current - Quiescent (Iq)
- 2.05µA
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.35V