TPS549D22RVFT
| Manufacturer: | NA |
In Stock 1303 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | TPS549D22RVFT | ||
| Description: | IC REG BUCK ADJ 40A 40LQFN | Inquiry | |
- Series
- SWIFT™, D-CAP3™, Eco-Mode™
- Function
- Step-Down
- Topology
- Buck
- Output Type
- Adjustable
- Package / Case
- 40-PowerLFQFN
- Current - Output
- 40A
- Number of Outputs
- Positive
- Frequency - Switching
- Selectable
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Synchronous Rectifier
- Yes
- Voltage - Input (Max)
- 22V
- Voltage - Input (Min)
- 4.5V
- Voltage - Output (Max)
- 5.5V
- Supplier Device Package
- 40-LQFN-CLIP (7x5)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 0.6V