TPS548A20RVER
| Manufacturer: | NA |
In Stock 1567 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | TPS548A20RVER | ||
| Description: | IC REG BUCK ADJ 15A 28VQFN | Inquiry | |
- Series
- SWIFT™, D-CAP3™, Eco-Mode™
- Function
- Step-Down
- Topology
- Buck
- Output Type
- Adjustable
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 28-VFQFN Exposed Pad
- Current - Output
- 15A
- Number of Outputs
- Positive
- Frequency - Switching
- Selectable
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Synchronous Rectifier
- No
- Voltage - Input (Max)
- 20V
- Voltage - Input (Min)
- 1.5V
- Voltage - Output (Max)
- 5.5V
- Supplier Device Package
- 28-VQFN-CLIP (4.5x3.5)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 0.6V