SN75LBC241DW
| Manufacturer: | NA |
In Stock 2392 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SN75LBC241DW | ||
- Type
- Transceiver
- Duplex
- Full
- Series
- Protocol
- RS232
- Data Rate
- 100Kbps
- Packaging
- Tube
- Part Status
- Active
- Package / Case
- 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Base Part Number
- 75LBC241
- Voltage - Supply
- 4.5V ~ 5.5V
- Receiver Hysteresis
- 500mV
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C