SN75LBC172ADW
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SN75LBC172ADW
Manufacturer: NA In Stock 1804 pcs
Datasheet: SN75LBC172ADW
Product Category: Interface - Drivers, Receivers, Transceivers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Driver
Duplex
Series
Protocol
RS422, RS485
Data Rate
30Mbps
Packaging
Tube
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number
SN75LBC172A
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C