SN75ALS056DWR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SN75ALS056DWR
Manufacturer: NA In Stock 2682 pcs
Datasheet: SN75ALS056DWR
Product Category: Interface - Drivers, Receivers, Transceivers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Transceiver
Duplex
Series
Protocol
IEEE 896
Data Rate
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number
75ALS056
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C