SN75154DR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SN75154DR
Manufacturer: NA In Stock 2489 pcs
Datasheet: SN75154DR
Product Category: Interface - Drivers, Receivers, Transceivers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC RECEIVER 0/4 16SOIC Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Receiver
Duplex
Series
Protocol
RS232
Data Rate
Packaging
Digi-Reel®
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Receiver Hysteresis
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C