SN74LVC1G32DSFR
| Manufacturer: | NA |
In Stock 1131 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SN74LVC1G32DSFR | ||
| Product Category: | Logic - Gates and Inverters | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC GATE OR 1CH 2-INP 6SON | Inquiry | |
- Series
- 74LVC
- Features
- Packaging
- Digi-Reel®
- Logic Type
- OR Gate
- Package / Case
- 6-XFDFN
- Base Part Number
- 74LVC1G32
- Number of Inputs
- 2
- Voltage - Supply
- 1.65V ~ 5.5V
- Logic Level - Low
- 0.7V ~ 0.8V
- Logic Level - High
- 1.7V ~ 2V
- Number of Circuits
- 1
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Supplier Device Package
- 6-SON (1x1)
- Current - Quiescent (Max)
- 10µA
- Current - Output High, Low
- 32mA, 32mA
- Max Propagation Delay @ V, Max CL
- 4ns @ 5V, 50pF