SN74F573DW
| Manufacturer: | NA |
In Stock 2458 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SN74F573DW | ||
| Product Category: | Logic - Latches | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
- Series
- 74F
- Circuit
- 8:8
- Packaging
- Tube
- Logic Type
- D-Type Transparent Latch
- Output Type
- Tri-State
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Base Part Number
- 74F573
- Voltage - Supply
- 4.5V ~ 5.5V
- Independent Circuits
- 1
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C
- Supplier Device Package
- 20-SOIC
- Delay Time - Propagation
- 8.6ns
- Current - Output High, Low
- 3mA, 24mA