SN74F125NSR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SN74F125NSR
Manufacturer: NA In Stock 2323 pcs
Datasheet: SN74F125NSR
Description: IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 14SOP Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
74F
Packaging
Digi-Reel®
Input Type
Logic Type
Buffer, Non-Inverting
Output Type
3-State
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
14-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Base Part Number
74F125
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Number of Elements
4
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package
14-SOP
Current - Output High, Low
15mA, 64mA