SN74ABT640PWR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SN74ABT640PWR
Manufacturer: NA In Stock 1738 pcs
Datasheet: SN74ABT640PWR
Description: IC TRANSCVR INVERT 5.5V 20TSSOP Inquiry
Package / Case
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
20-TSSOP
Current - Output High, Low
32mA, 64mA